Aktuelizovati temu zastupljenosti pripadnica manje brojnih naroda
- Aktuelizovati temu zastupljenosti pripadnica manje brojnih naroda
- Post By urednik
- 17:30, 6 jul, 2022
Podgorica, (MINA) - Zastupljenost pripadnica manje brojnih naroda u društvenom životu Crne Gore, je tema koja se mora aktuelizovati i dobiti više prostora kako bi se stanje u društvu po ovom pitanju unaprijedilo.
To je poručeno na sastanku kopredsjednice Ženskog kluba Vesne Pavićević i predsjednice Odbora za rodnu ravnopravnost Božene Jelušić sa predstavnicima Građanske alijanse.
Kako je saopšteno iz Skupštine, Pavićević je naglasila značaj saradnje sa civilnim sektorom i predstavnicima međunarodne zajednice u riješavanju problema koji se tiču prava djece i žena.
Jelušić je akcenat stavila na odličnu saradnju ovog odbora i Ženskog kluba kao i postizanju zavidnih rezultata kada je u pitanju zajedničko djelovanje.
“Nakon što su gosti predstavili projekat Zastupljenost žena pripadnica manje brojnih naroda u društvenom životu Crne Gore, dogovorena je prezentacija tog projekta u Skupštini. Saglasili su se da se ova tema mora aktuelizovati i dati joj više prostora kako bi se stanje u društvu po ovom pitanju unaprijedilo”, kaže se u saopštenju.
(kraj) tir/tam