Britanci planiraju povlaèenje iz Iraka
- Britanci planiraju povlaèenje iz Iraka
- Post By urednik
- 18:13, 3 jun, 2007
London, (MINA) - Britanske oružane snage planiraju povlaèenje svojih vojnika iz Iraka u roku od godinu, objavio je danas londonski Sandej telegraf /Sunday Telegraph/ pozivajuæi se na vojne izvore.
Rokovi za jednostrano povlaèenje britanskih vojnika do maja sljedeæe godine biæe prezentovani novom premijeru Gordonu Braunu, èim preuzme dužnost krajem juna, navodi list.
Britanska vojska æe, kako se navodi, svu pažnju preusmjeriti na borbu protiv talibanskih pobunjenika u Avganistanu.
Odlazeæi premijer Toni Bler odbio je da odredi rok za povlaèenje britanskih snaga iz Iraka.
"Britanija jednostavno fizièki nije u stanju da se bori paralelno na dva fronta - u Avganistanu i Iraku", citira list neimenovanog visokog vojnog zvaniènika.
On je kazao da su "vlada i vojni vrh su odluèili da odustanu od Iraka", i dodao da "plan nije jednoglasno usvojen, jer veliki broj britanskih politièara i vojnih zvaniènika smatra Irak strateški važnijim od Avganistana".
(kraj) gop