Maribor slavio u Podgorici
- Odbojkaši Budućnosti poraženi su večeras u Podgorici od Maribora 3:0 (25:21, 25:20, 25:18) u prvoj utakmici prve runde CEV Čelendž kupa.
- Post By Emil Licina
- 20:35, 12 novembar, 2025
Podgorica, (MINA) - Odbojkaši Budućnosti poraženi su večeras u Podgorici od Maribora 3:0 (25:21, 25:20, 25:18) u prvoj utakmici prve runde CEV Čelendž kupa.
Podgoričani, oslabljeni neigranjem Marka Vukašinovića i Jovana Delića, dobro su otvorili meč i držali priključak do sredine prvog seta, ali je Maribor tada napravio osjetnu prednost i sačuvao je do kraja (25:21).
U drugom setu Budućnost je imala prednost 13:10, ali su gosti ponovo preuzeli kontrolu i osvojili i taj dio igre.
Sličan scenario viđen je i u trećem setu, domaći su vodili 9:3, ali je slovenački tim napravio preokret i slavio maksimalnim rezultatom.
Najefikasniji u timu Budućnosti bio je Luka Lojić sa 17 poena.
Podgorica će biti domaćin i sjutrašnjeg revanša, u 18 sati u dvorani Verde.
Bolji iz dvomeća crnogorskog i slovenačkog tima u šesnaestini finala igrati protiv poljske ekipe Norvid Čestohova.