• četvrtak, 04 jun 2026

SC Derbi slavio protiv Sutjeske

SC Derbi slavio protiv Sutjeske

Podgorica, (MINA) - Košarkaši SC Derbija pobijedili su u Podgorici ekipu Sutjeske 102:84 i poveli 1:0 u polufinalu plej-ofa Prve A košarkaške lige Crne Gore.

Konačan ishod ne oslikava u potpunosti tok meča, jer je domaćin uoči posljednje četvrtine imao svega dva poena prednosti (78:76).

SC Derbi je u posljednjoj četvrtini, serijom trojki i čvrstom odbranom, brzo stigao do dvocifrene prednosti, koju nijesu ispuštali do kraja.

Ključni trenutak desio se kada su gosti pri rezultatu 87:80 propustili nekoliko napada, što su Aleksa Ilić i Nikola Pavlićević kaznili i odveli svoj tim na nedostižnih plus 15.

Do kraja meča domaći su rutinski priveli posao kraju, dobivši posljednju četvrtinu ubjedljivo - 24:8.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Pavlićević sa 22, Mateo Drežnjak ubacio je 17, a poen manje Zoran Vučeljić.

U ekipi Sutjeske najbolji je bio Filip Barović sa 19 poena.

U polufinalu se igra do dvije pobjede, a naredni meč je u Nikšiću.

Drugi polufinalni par čine Budućnost i Mornar, a prva utakmica je sjutra u 18 sati u Podgorici.

Stay Connected