Simoviću ukinut pritvor
- Vijeće Višeg suda u Podgorici donijelo je rješenje o ukidanju pritvora bivšem ministru poljoprivrede Milutinu Simoviću, prenose Vijesti.
- Post By Tamara Cupac
- 18:23, 26 decembar, 2025
Podgorica, (MINA) - Vijeće Višeg suda u Podgorici donijelo je rješenje o ukidanju pritvora bivšem ministru poljoprivrede Milutinu Simoviću, pišu Vijesti.
Simović je u srijedu poslat u spuški pritvor nakon saslušanja kod sudije za istragu Višeg suda u Podgorici.
On se tereti da je u periodu dok je rukovodio Ministarstvom poljoprivrede, u više navrata predavao zahtjeve za isplatu keša iz blagajne iako je to maskirao službenim potrebama reprezentacije.
Specijalno državno tužilaštvo sumnjiči ga da je u periodu od juna 2017. do avgusta 2020. godine, protivpravno iskorišćavao svoj službeni položaj i ovlašćenja i prekoračio granice svog službenog ovlašćenja i sebi pribavio imovinsku korist.