• petak, 26 jun 2026

Sjutra sjednica Savjeta za odbranu i bezbjednost

Sjutra sjednica Savjeta za odbranu i bezbjednost

Podgorica, (MINA) – Predsjednik države Jakov Milatović sazvao je za sjutra sjednicu Savjeta za odbranu i bezbjednost, na kojoj će biti razmatrani izvještaji o stanju u Vojsci Crne Gore (VCG) za prošlu godinu, angažovanju njenih pripadnika u međunarodnim misijama i učešću na međunarodnim vježbama i obukama.

 

Kako je najavljeno iz Milatovićevog kabineta, pored članova Savjeta, sjednici će prisustvovati ministar odbrane Dragan Krapović i načelnik Generalštaba VCG Miodrag Vuksanović.

                                                        
„Na sjednici će članovi Savjeta razmatrati pitanja iz oblasti odbrane i bezbjednosti, uključujući izvještaje o stanju u VCG za prošlu godinu, angažovanju pripadnika VCG u međunarodnim misijama i aktivnostima u inostranstvu, kao i učešću Vojske na međunarodnim vježbama i obukama tokom prethodne godine“, kaže se u saopštenju. 

 

Navodi se da će na dnevnom redu biti i pitanja koja se odnose na postavljenja, razrješenja i unapređenja oficira VCG, kao i druga pitanja iz nadležnosti Savjeta.

 

Sjednica u Vili Gorica počeće u 11 sati.

(kraj) nij

Stay Connected