Veliki požar na mostarskoj deponiji Uborak
- Na deponiji Uborak u Mostaru danas je izbrio veliki požar, a lokalne vlasti su pozvale građane da, zbog dima i zagađenosti vazduha, ne provode prijeme na otvorenom.
Sarajevo, (MINA) - Na deponiji Uborak u Mostaru danas je izbrio veliki požar, a lokalne vlasti su pozvale građane da, zbog dima i zagađenosti vazduha, ne provode vrijeme na otvorenom.
Iz Profesionalne vatrogasne jedinice je saopšteno da je požar prijavljen jutros u devet sati i 15 minuta, kao i da je na teren izašlo sedam vatrogasnih vozila i 15 vatrogasaca.
Portal klix.ba prenosi da se proširio deponijom, a iznad Uborka je crn oblak dima.
Navodi se da gori glavno skladište, objekti i radne mašine, kao i da su svi radnici evakuisani.
Na terenu su pripadnici policije, hitne pomoći, Oružanih snaga BiH, a u gašenju požara učestvuje i air traktor.
(kraj) sel/nij