NaslovnicaCrna GoraAgajev na seminaru u Tivtu

Agajev na seminaru u Tivtu

Podgorica, (MINA) – Tivat će 18. i 19. avgusta biti domaćin karate seminara u borbama, koji će voditi višestruki šampion Evrope i svijeta, Azerbejdžanac Rafael Agajev, saopšteno je iz Karate saveza.

Organizatori seminara su Karate savez i tivatski karate klub Mavaši.

“Seminar će biti održan u Sportskom centru Župa u Tivtu a učešće je najavilo nekoliko stotina karatista iz Crne Gore i država regiona”, saopšteno je iz Karete saveza.

Agajev je najtrofejniji karatista svih vremena.

Legendarni Azerbejdžanac 11 puta bio je prvak Evrope, ima pet zlatnih medalja na šampionatima svijeta, a bio je zlatni i na Evropskim igrama u Bakuu 2015. i srebrni četiri godine kasnije u Minsku.

Bio je finalista još dva puta na šampionatima svijeta, dok je dva puta izgubio duele za zlatne medalje na Evropskim prvenstvima.

Još osam puta bio je na pobjedničkim postoljima šampionata svijeta i Evrope, a trijumfovao je i na Svjetskim igrama borilačkih sportova.