NaslovnicaCrna GoraCrna Gora i Bugarska bez golova

Crna Gora i Bugarska bez golova

Podgorica, (MINA) – Fudbalske reprezentacije Crne Gore i Bugarske igrali su večeras u Podgorici 0:0, u utakmici A grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Pobjednika nije bilo ni u prvom duelu u Sofiji, koji je završen 1:1.

Obje selekcije bez pobjede su u kvalifikacijama, a upisali su po tri remija i poraza.

Crnogorska selekcija, nakon slabijeg prvog poluvremena, u nastavku je zaigrala bolje i bila bliža pogotku i pobjedi.

U 53. minutu šansu utakmice imao je Vladimir Jovović, koji je nakon ubacivanja Aleksandra Boljevića, bio je sam na ivici peterca, ali je šutirao u bugarskog golmana Plamena Ilijeva.

Vrijedan pažnje bio je i udarac Seada Hakšabanovića u 55. minutu, ali je Ilijev uspio da odbrani.

U 84. minutu velika gužva u šesnaestercu gostiju, priliku da se upiše u strijelce imao je Nebojša Kosović, pa Fatos Bećiraj i Marko Janković, ali je na kraju lopta završila u korneru.

U nastavku napada u šansi je bio i Nikola Vukčević, ali je u padu šutirao pored gola.

Bugarska je bolje počela meč, Galin Ivanov u sedmom minutu šutirao je sa desetak metara po zemlji, ali je crnogorski golman Danijel Petković bio siguran.

Do gola je mogla i u 37. minutu, ali je udarac Božidara Krajeva izblokiran.

Minut kasnije crnogorska selekcija ostala je bez kapitena Stefana Savića, koji je zbog povrede morao da napusti igru.

Krajev je bio u prilici u 45. minutu, ali je za malo bio neprecizan.

U samom finišu meča Bugarska je imala još jednu šansu da dođe do gola, ali se njeni igrači nijesu najbolje snaši, pa je debitant Nemanja Sekulić izbacio u korner.

U drugom meču A grupe Češka je u Pragu pobijedila Englesku 2:1.