NaslovnicaCrna GoraBošković i Mikulić zlatni u Umagu

Bošković i Mikulić zlatni u Umagu

Podgorica, (MINA) – Crnogorski karatisti Bojan Bošković i Nemanja Mikulić osvojili su zlatne medalje na turniru Premijer lige za mlade u UMagu.

Bošković je do zlatnog odličja došao u juniorskoj konkurenciji, u kategoriji do 68 kilograma.

Član Omladinca u finalu pobijedio je vodećeg na juniorskoj WKF listi, Kazahstanca Abilmansura Batirgalija 7:0.

Mikulić, član Bijele, bio je zlatni u konkurenciji kadeta do 57 kilograma, a u finalu slavio je protiv Egipćanina Asera Elegavija.

Srebrne medalje u dosadašnjem dijelu turnira osvojili su mlađi seniori Nenad Dulović i Ilija Radonjić, Una Raković (U 12 do 40) i Nenad Đuričić (U12, do 40), dok su bronzani bili Jusuf Saljiu (U12, do 35), juniorka Milica Jeknić (do 53), Helena Backović (U14, do 42), Jovana Damjanović (U12, preko 40) i Saša Petrić u katama (U 12).