NaslovnicaCrna GoraBudućnost bolja u crnogorskom derbiju

Budućnost bolja u crnogorskom derbiju

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici barski Mornar 102:71 (22:15, 26:17, 28:15 i 26:24), u utakmici 18. kola ABA lige.

Podgorički tim, koji je dobio i prvi međusobni duel (99:95), upisao je peti uzastopni, ukupno 13. trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Duel regionalnog i crnogorskog prvaka u dvorani Morača pripao je domaćinu, koji je poveo na startu i tokom cijelog meča bio u vođstvu.

Budućnost je odlučujuću prednost stekla početkom treće četvrtine, kada je serijom 14:0 povela 68:44 u 22. minutu.

Razlika je na kraju treće četvrtine iznosila 29
(76:47), a u 36. minutu rekordnih 36 poena. (91:55).

Mornar, oslabljen neigranjem Strahinje Mićovića, u Podgorici nije opravdao očekivanja, nijednom nije bio vođstvu, a samo jednom, u 12. minutu, zaostatak je smanjio na dva poena (24:22).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Edvin Džekson sa 18, Noris Kol je ubacio 16, dok su Goga Bitadze i Koti Klark meč završili sa po 14 poena.

U ekipi Mornara, koji je doživio 11. poraz, bolji od ostalih bili su Nikola Rebić i Antabila Voler sa po 19 koševa.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 10. februara, biti gost Partizana, dok će Mornar dan ranije u Baru igrati sa Crvenom zvezdom.