NaslovnicaCrna GoraPoraz Budućnost Volija u Beogradu

Poraz Budućnost Volija u Beogradu

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija poraženi su na startu finalne serije plej-ofa ABA lige.

Regionalni šampion poražen je u Beogradu, u prvom meču, od Crvene zvezde 91:72 (18:20, 27:22, 20:10 i 26:10).

Loša treća četvrtina i svega pet postignutih poena za osam minuta koštalo je podgorički tim povoljnijeg rezultata.

Domaćin je u tom dijelu meča napravio seriju 17:2 i u 28. minutu stekao prednost od 15 poena (62:47),

Razlika je u 36. minuta iznosila i 27 poena (89:62)

Regionalni šampion poveo je na startu 6:0, a istu prednost imao je više puta i u drugoj četvrtini.

Domaćin je serijom 11:2 napravio preokret i poveo 43:40, a drugu četvrtinu završio je sa 45:42.

Uslijedila je treća četvrtina, možda i jedna od najsulabijih podgoričkog tima ove sezone, koja je šampionu Srbije omogućila vođstvo na startu serije.

Beogradski tim do pobjede vodili su Bili Beron sa 16 i Ognjen Dobrić sa 12 poena.

U podgoričkom timu dvocifren je bio samo Noris Kol sa 18 poena.

Crvena Zvezda biće domaćin i drugog meča, u nedjelju u 19 sati.