NaslovnicaCrna GoraDebakl Budućnost Volija protiv Crvene zvezde

Debakl Budućnost Volija protiv Crvene zvezde

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Beogradu od Crvene zvezde 107:69 (26:19, 28:19, 22:16 i 31:15), u drugoj utakmici finala plej-ofa ABA lige.

Beogradski tim poveo je 2:0 u seriji, nakon što je ubjedljivo dobio i prvi duel pred svojim navijačima 91:72.

Budućnost je u drugom meču igrala samo osam minuta, kada je i posljednji put bila u vođstvu (18:17).

Domaćin je serijom od 14:1, za dva minuta krajem prve i početkom druge četvrtine, došao do vođstva od 31:19 u 11. minutu.

Razlika je u 12. iznosila 16 (40:24), a u samom finišu i tada rekordnih 20 poena (54:34).

Budućnost je početkom treće četvrtine zaostatak smanjio na 12 (56:44), ali je domaćin do kraja duplirao prednost i u 30. minutu poveo (76:51).

Razlika je u posljendjoj četvrtini iznosila i 40 poena (103:63).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Stratos Perperoglu sa 17, Kelvin Krisvel Rivers je dodao 14, dok je Ognjen Dobrić postigao 12 poena.

U ekipi Budućnosti, Nemanja Gordić je ubacio 11, a po poen manje Filip Barović i Džejms Bel.