NaslovnicaCrna GoraBudućnost Voli sjutra u Podgorici sa Gran Kanarijom

Budućnost Voli sjutra u Podgorici sa Gran Kanarijom

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija igraće sjutra u Podgorici protiv Gran Kanarije utakmicu 20. kola Evrolige.

Španski predstavnik prvi međusobni duel u Las Palmasu dobio je 95:85, a u dosadašnjem dijelu takmičenja ostvario je šest pobjeda.

Regionalni šampion ima trijumf manje, a pred svojim navijačima dobio je posljednja dva meča.

Upisao je pobjede protiv Baskonije (99:84), CSKA iz Moskve (93:92), Barselone (67:64), Darušafake (75:74) i Reala (73:60).

U svojoj dvorani zabilježio je i poraze od Armanija (82:71), Makabija (78:68), Panatinikosa (72:67), Žalgirisa (72:60) i Fenerbahčea (89:65).

Poražen je i od Anadolu Efesa (106:68) i Darušafake (71:63) u Istanbulu, Himkija u Moskovskom regionu (85:69), Olimpijakosa u Atini (90:72), Reala u Madridu (89:55), Bajerna u Minhenu (93:88), Armanija u Milanu (111:94) i Makabija u Tel Avivu (81:76).

Trener podgoričkog kluba Jasmin Repeša kazao je da je Gran Kanarija sjajna ekipa, koja je godinama u vrhu ACB lige.

“Odbranom moramo da napadnemo Gran Kanariju ako želimo do pobjede. Gran Kanarija je tim koja forsira jako brzu igru, sa mnogo tranzicije, šuteva za tri poena i ofanzivnih skokova. Fokus u odbrani mora da bude na izuzetno visokom
nivou od prvog do poslednjeg minuta. Pokazali smo da smo u stanju da odigramo tako na defanzivnom
nivou protiv Reala”, rekao je Repeša.

Centar Filip Barović kazao je da Budućnost dočekuje Gran Kanariju u dobroj formi.

“Dobili smo četiri od posljednjih pet utakmica. I taj meč koji smo izgubili igrali smo odlično i vodili sve do posljednje četvrtine. Moramo ući u utakmicu kao protiv Real Madrida i držati kontrolu tokom cijelog meča”, kazao je Barović.