NaslovnicaCrna GoraCrna Gora bez četvrtfinala

Crna Gora bez četvrtfinala

Podgorica, (MINA) – Vaterpolo reprezentacija Crne Gore nije uspjela da se plasira u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Gvangdžuu.

Crnogorski vaterpolisti poraženi su jutros u osmini finala, nakon slabijeg izvođenja peteraca, od Australije 13:11.

Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 9:9.

Crna Gora je, nakon slabije prve dvije četvrtine, u trećem dijelu meča prvi put došla u vođstvo (6:5), koje je dva puta iznosilo i dva gola (7:5 i 8:6).

Australija je u posljednjoj četvrtini uspjela da napravi preokret i serijom od tri uzastopna pogotka povede 9:8.

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića do kraja izjednačili su rezultat i imali priliku da dođu do pobjede, ali je lopta nakon šuta Aleksandra Ivovića završila na prečki.

Junak trijumfa bio je Džo Kejs sa četiri pogotka.

U crnogorskoj selekciji Aleksandar Ivović je postigao tri, Đuro Radović dva, a po gol Marko Petković, Dragan Drašković, Bogdan Đurđić i Draško Brguljan.

U penal seriji precizni su bili Aleksandar Ivović i Bogdan Đurđić, dok je udarce Mlađana Janovića i Đura Radovića australijski golman odbranio.

Australija će u četvrtfinalu igrati sa Mađarskom.

Crnogorskim vaterpolistima sliejdi borba za plasman od devetog do 12. mjesta.