NaslovnicaCrna GoraCrnogorski fudbaleri poraženi od Češke

Crnogorski fudbaleri poraženi od Češke

Podgorica, (MINA) – Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Podgorici od Češke 3:0, u utakmici A grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Crnogorska selekcija bez pobjede je i poslije petog meča u kvalifikacijama.

Upisala je treći poraz, a u ovom kvalifikacionom ciklusu ima i dva remija.

Češka, koja je dobila i prvi međusobni duel pred svojim navijačima dobila 3:0, zabilježila je treću pobjedu.

Crnogorski fudbaleri ni u četvrtom međusobnom duelu nijesu uspjeli da izbjegnu poraz. Češka je pod Goricom bila konkretnija i kvalitetnija, ne mnogo ubjedljiva, ali dovoljno da da upišu tri boda.

Crna Gora, osim na momente, u jubilarnom 100. meču nije pokazala mnogo, odigrala je loše u odbrani, sa dosta grešaka nakon prekida, a u napadu neorganizovano i bez ideje.

Češka je povela golom Tomaša Součeka u 54. minutu.

Iskoristio je odlično ubacivanje Vladimira Daride i savladao Petkovića.

Na 2:0, tri minuta kasnije, povisio je Lukaš Masopust i praktično već tada riješio sve dileme.

Konačan rezultat postavio je Darida u sudijskoj nadoknadi iz jedanaesterca.

Najbolju priliku za Crnu Goru imao je Deni Hočko u 22. minutu, iskoristio je odlično ubacivanje Adama Marušića i uhvatio volej, ali je češki golman Tomaš Vaclik inervenisao i izbacio loptu u korner.

Bio je siguran i nakon šuta Marušića u 32, dok su udarci Rista Radunovića i Aleksandra Boljevića, poslije efektnih solo akcija, izblokirani.

Početak meča pripao je gostima, Tomaš Suoček i Patrik Šik dva puta bili su u prilici, ali je crnogorski golman Danijel Petković imao sreće.

U 38. Tomaš Suček je šutirao pored gola, dok je lopta nakon udarca Vladimira Daride u 45. minutu završila na prečki.

U drugom poluvremenu vrijedna pomena bila su samo dva udarca Stefana Mugoše i Fatosa Bećiraja, koji su završili preko gola, kao i šut Aleksandra Boljevića koji je češki golman odbranio.

Vrijedna pomena je i efektna intervencija Petkovića, nakon slobodnog udarca Vladimira Daride u 83. minutu.

U drugom meču te grupe Engleske je u Sautemptonu savladala Kosovo 5:3 i upisala četvrti trijumf.