NaslovnicaCrna GoraCrna Gora neriješeno sa Kosovom

Crna Gora neriješeno sa Kosovom

Podgorica, (MINA) – Fudbalska reprezentacija Crne Gore igrala je večeras u Podgorici sa Kosovom neriješeno 1:1, u utakmici trećeg kola A grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

To je drugi remi crnogorske selekcije, nakon što je na startu kvalifikacija igrala u Sofiji sa Bugarskom 1:1.

Upisali su i poraz pred svojim navijačima od Engleske 5:1.

Kosovo je u prvom kolu bilo slobodno, dok je u drugom igralo u Prištini sa Bugarskom 1:1.

Kosovska selekcija povela je golom napadača Verdera Miljota Rašice u 25. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Stefan Mugoša u 65. minutu.

Oslabljena crnogorska reprezentacija je šest minuta kasnije mogla do preokreta, ali je Fatos Bećiraj za malo bio neprecizan.

Kosovo je u drugom poluvremenu imalo tri velike prilike, ali Fidan Aljiti u 64, Elbasan Rašani u 78. i Amir Rahmani u 81. minutu, nijeu uspjeli da avladaju crnogorskog golmana Milana Mijatovića.

Utakmica pod Goricom imala je svoju predigru, pa su zbog pritiska iz Beograda protiv Kosova odbili da igraju fudbaleri Crvene zvezde Mirko Ivanić i Filip Stojković.

Iz istih razloga na klupi nijesu bili ni selektor Ljubiša Tumbaković i njegov prvi pomoćnik Saša Janković.

U drugom meču A grupe Češka je pred svojim navijačima pobijedila Bugarsku 2:1.

Crna Gora će kvalifikacije nastaviti duelom sa Češkom u ponedjeljak u Olomucu.