NaslovnicaCrna GoraCrna Gora neriješeno sa Srbijom

Crna Gora neriješeno sa Srbijom

Podgorica, (MINA) – Vaterpolo reprezentacija Crne Gore igrala je sa Srbijom neriješeno 10:10 (3:4, 2:2, 4:2 i 1:2), u prvom kolu A grupe Svjetskog prvenstva u južnokorejskom Gvangdžuu.

Crnogorski vaterpolisti, koji su sredinom posljednje četvrtine bili u vođstvu od 10:8, imali su posljednji napad, ali nijesu uspjeli da ga realizuju.

Srbija je bolje počela meč, povela na startu 2:0, a dva puta imala je i prednost od tri gola (4:1 i 6:3).

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića minut i po prije kraja treće četvrtine uspjeli su prvi put da izjednače (8:8), a u samom finišu tog dijela meča i da povede (9:8).

Crna Gora je početkom posljednje četvrtine vodila i 10:8, ali je Srbija usojela da se vrati i 14 sekundi prije kraja izjednači golom Strahinje Rašovića.

Crnogorski vaterpolisti imali su posljednji napad, ali je šut Aleksandra Ivovića završio pored gola.

Po dva gola za Crnu Goru postigli su Đuro Radović, Draško Brguljan, Mlađan Janović i Bogdan Đurđić, a po jedan Aleksandar Ivović i Dragan Drašković.

U selekciji Srbije najbolji je bio Strahinja Rašović sa četiri, Dušan Mandić postigao je tri, a po gol Miloš Ćuk, Nikola Dedović i Sava Ranđelović.

Crna Gora će u drugom kolu, u srijedu, igrati sa Grčkom.