NaslovnicaCrna GoraCrna Gora startovala pobjedom

Crna Gora startovala pobjedom

Podgorica, (MINA) – Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu na startu Svjetskog prvenstva u Japanu.

Crnogorske rukometašice pobijedile su danas u Kumamotu, u prvom kolu C grupe, selekciju Senegala 29:25 (14:15).

Izabranice selektora Pera Johansona opravdale su ulogu favorita, iako u većem dijelu meča nijesu bile na svom nivou, posebno u odbrani.

Crnogorske rukometašice bolje su počele meč i do 24. minuta bile u vođstvu, koje je iznosilo od jednog do tri gola.

Finiš prvog dijela pripao je Senegalu, koji je uspio da napravi preokret i na poluvrijeme ode sa golom prednosti (15:14), koju je početkom nastavka uvećao na dva gola (19:17).

Srebrne sa Olimpijskih igara u Londonu u 42. minutu ponovo su došle do prednosti, koju su u uzbudljivoj završnici uvećale na rekordnih četiri pogotka.

Najefikasnja u crnogorskoj selekciji bila je Đurđina Jauković sa sedam, Jelena Despotović i Majda Mehmedović postigle su po pet, Jovanka Radičević četiri, a gol manje Ema Ramusović.

U selekciji Senegala Amina Šankare i Fanta Keita postigle su po pet pogodaka.

Sredinim prvog poluvremena crnogorska selekcija ostala je bez desnog beka Katarine Bulatović, koja je zbog povrede skočnog zgloba morala da napusti igru.

U ostalim duelima C grupe, u deset sati, rivali će biti Mađarska i Kazahstan, odnosno Španija i Rumunija.

Crna Gora će u drugom kolu, sjutra u sedam sati, igrati sa Kazahstanom.