NaslovnicaCrna GoraCrna Gora ubjedljiva u Ovijedu

Crna Gora ubjedljiva u Ovijedu

Podgorica, (MINA) – Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Ovijedu selekciju Španije 11:6 (2:2, 2:1, 5:2 i 2:1), u utakmici trećeg kola D grupe prelimininarne runde Svjetske lige.

Crnogorski vaterpolisti tom pobjedom kao prvoplasirani završili su takmičenje u grupi.

U četvrtfinalu igraće kao domaćin sa selekcijom Hrvatske, dok će Španija gostovati Srbiji.

U četvrtfinalu igra se samo jedan meč.

Crnogorski vaterpolisti savladali su u Nikšiću selekciju Ukrajine 23:3, dok je Španija bila bolja od istog rivala 20:8.

Pobjednik duela odlučen je u trećoj četvrtini, koju su crnogorski vaterpolisti dobili 5:2 i uoči posljednjih deset minuta stekli četiri gola prednosti (9:5).

Najefikasniji u crnogorskoj reprezentaciji bio je Dragan Drašković sa četiri, po dva gola postigli su Aleksa Ukropina i Bogdan Đurđić, a po jedan Marko Petković, Nikola Moskov i Stefan Pješivac.

U španskoj selekciji najbolji je bio Alberto Munariz sa dva gola.