NaslovnicaMina SportFudbalCrna Gora ubjedljiva u Viljnusu

Crna Gora ubjedljiva u Viljnusu

Podgorica, (MINA) – Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Viljnusu selekciju Litvanije 4:1, u utakmici četvrtog kola Lige nacija.

Crnogorski fudbaleri dobili su i prvi međusobni duel u Podgorici (2:0).

U dosadašnjem dijelu takmičenja u četvrtoj grupi Lige C upisali su i remi sa Rumunijom u Ploeštiju (0:0) i poraz od Srbije pod Goricom (2:0).

Litvanija je bez bodova i poslije četiri odigrana kola, sa svega jednim postignutim i osam primljenih golova.

Doživjeli su poraze, osim od Crne Gore, pred svojim navijačima od Srbije (1:0) i Rumunije (2:1).

Crnogorska selekcija, koja je u Viljnusu igrala značajno oslabljena, povela je golom Stefana Mugoše u desetom minutu.

On je iskoristio odlično dodavanje Marka Vešovića i savladao litvanskog golmana Ernestasa Šetkusa.

Na 2:0 povisio je Boris Kopiović u 36. minutu.

Štoper Čukaričkog je, nakon kornera Vladimira
Jovovića i Mugošinog prebacivanja glavom na drugu stativu, zakucao loptu u mrežu.

To je njegov prvi gol u dresu nacionalnog tima.

Mugoša je bio strijelac trećeg kola u 45. minutu, koji je dosuđen zbog igranja rukom Linasa Klimavičijusa.

Rezervista Darko Zorić doveo je crnogorsku selekciju do vođstva od 4:0 u 86. minutu.

Konačan rezultat postavio je, dva mnuta kasnije, efektnim Rolandas Paravikas.

Crnogorsku selekciju sa klupe vodio je prvi pomoćnik Aleksandar Janković, nakon suspenzije selektora Ljubiše Tumbakovića zbog isključena na meču sa Srbijom.

U drugom meču te grupe Rumunija i Srbija igrali su u Bukureštu 0:0.

Srbija je, poslije četiri odigrana kola, prva na tabeli sa osam bodova.

Crna Gora osvojila je sedam, bod manje ima trećeplasirana Rumunija, dok je Litvanija bez bodova.

Do kraja grupne faze takmičenja crnogorsku selekciju očekuju dueli sa Srbijom u Beogradu (17. novembra) i Rumunijom u Podgorici (20. novembra).

Prema propozicijama, pobjednici četiri grupe C lige plasiraće se u plej-of, iz kojeg će najbolja selekcija izboriti plasman na Evropsko prvenstvo.