NaslovnicaMina SportFudbalPobjede Budućnosti i Sutjeske, remi Iskre

Pobjede Budućnosti i Sutjeske, remi Iskre

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti i Sutkeske ostvarili su pobjede, dok je Iskra osvojila samo bod u 16. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je na stadionu pod Goricom savladala gradskog rivala, ekipu OFK Titograda 2:1 i upisala desetu pobjedu ove sezone.

Domaćin je, golovima Dušana Stojiljkovića u 20. i Miloša Vučića u 57. minutu, poveo 2:0.

Konačan rezultat, efektnim pogotkom u 72. minutu, postavio je Luka Merdović.

Sutjeska je kao gost pobijedila Petrovac 4:0 i ostvarila desetu pobjedu ove sezone.

Lider šampionata slavio je golovima Damira Kojaševića u 38. i 90, Marka Ćetkovića u 44. i Boža Markovića iz jedanaesterca u 54. minutu.

Iskra je na Zlatici igrala sa Komom neriješeno 1:1.

Ekipa iz Danilovgrada, koja je produžila seriju na devet mečeva bez poraza, povela je autogolom Mihaila Petrovića Njegoša u 35. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Goran Vujović u 86. minutu.

Pobjede su ostvarili i fudbaleri Zete i Podgorice.

Zeta je u Golubovcima savladala Grbalj 2:0, a do šestog trijumfa vodio je dvostruki strijelac Srđan Krstović 14. i 90. minutu.

Podgorica je pred svojim navijačima slavila protiv pljevaljskog Rudara 3:0.

Do pete pobjede ove sezone došla je golovima Nikole Vujnovića u 12, Anđelka Jovanovića u 58. i Jovana Vujovića iz jedanaesterca u 80. minutu.

Sutjeska je, nakon 16. kola, vodeća na tabeli sa 34 boda.

Budućnost sa utakmicom manje i Iskra osvojili su po 32, Zeta ima 25, a Podgorica 21 bod.

U narednom kolu, 1. decembra, sastaće se: Podgorica – Zeta, Rudar – Kom, Iskra – Petrovac, Sutjeska – Budućnost i OFK Titograd – Grbalj.