NaslovnicaCrna GoraCrnogorski rukometaši pobijedili Srbiju

Crnogorski rukometaši pobijedili Srbiju

Podgorica, (MINA) – Muška rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Gracu selekciju Srbije 22:21 (11:10), u utakmici drugog kola A grupe Evropskog prvenstva.

Crnogorski rukometaši upisali su prvi trijumf i ostali u trci za drugu fazu takmičenja.

To je ujedno i prvi trijumf na šampionatima Evrope.

Srbija je doživjela drugi poraz i ostala bez šansi za nastavak takmičenja.

Izabranici selektora Zorana Roganovića nadigrali su večeras rivala, sredinom drugog poluvremena napravili su veliki preokret i u uzbudljivoj završnici došli do pobjede.

Crna Gora je prvi put u vođstvo došla u šestom minutu (2:1), u devetom razlika je iznosila tri (4:1), a u 15. rekordnih četiri gola (7:3).

Srbija je u 27. minutu uspjela da izjednači, ali je poluvrijeme ipak pripalo crnogorskoj selekciji (11:10).

U 40. minutu Srbija je, sa tri uzastopna gola, povela 16:13.

Sa tri pogotka Miloša Božovića crnogorska selekcija je izjednačila (16:16), a golovima Vladana Lipovine došla do prednosti.

Lipovina je bio strijelac i gola za vođstvo od 21:20 u 57, a sve dileme riješio je Mirko Radović minut i 50 sekundi prije kraja.

U samom finišu posebno se istakao golman Nebojša Simić i u par navrata spriječio rivala da ugrozi trijumf.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Nemanja Grbović sa pet, Božović je postigao četiri, a gol manje Lipovina.

U selekciji Srbije najbolji je bio Lazar Kukić sa šest golova.

U drugom meču te grupe Hrvatska je savladala Bjelorusiju 31:23 i drugim trijumfom obezbijedila plasman u narednu rundu takmičenja.

Crna Gora će u posljednjem kolu, u ponedjeljak u 18 sati i 15 minuta, igrati sa Bjelorusijom.