NaslovnicaCrna GoraDulović i Radonjić srebrni, Jeknić i Backović bronzane

Dulović i Radonjić srebrni, Jeknić i Backović bronzane

Podgorica, (MINA) – Crnogorski karatisti Nenad Dulović i Ilija Radonjić osvojili su srebrne medalje u konkurenciji mlađih seniora, dok su juniorka Milica Jeknić i Helena Backović bile bronzane na turniru Svjetske lige za mlade u Umagu.

Dulović je u finalnom meču kategorije do 60 kilograma poražen od Eldina Hajdarpašića.

U kategoriji do 84 kilograma Radonjić je izgubio od Austrijanca Niklasa Hermana.

Jeknić je do bronzanog odličja u kategoriji do 53 kilograma došla pobjedom protiv Francuskinje Ameli Grun.

Backović je u konkurenciji djevojčica do 14 godina, u meču za bronzano odličje do 42 kilograma, pobijedila Ruskinju Milenu Stepnevu.

Srebrne medalju u Umagu osvojili su i Una Raković (U 12 do 40) i Nenad Đuričić (U12, do 40), dok su bronzani bili Jusuf Saljiu (U12, do 35), Jovana Damjanović (U12, preko 40) i Saša Petrić u katama (U 12).

Kao petoplasirani završio je mlađi senior Predrag Smolović u kategoriji preko 84 kilograma, dok je sedmi bio Riad Tafić (U12 do 40).

Uspješan nastup imao je i kataš Dušan Petrović, koji je u konkurenciji juniora završio na 11. mjesto od 95 prijavljenih takmičara.