NaslovnicaCrna GoraDulović peti u Dubaiju

Dulović peti u Dubaiju

Podgorica, (MINA) – Crnogorski karatista Nenad Dulović kao petoplasirani završio je nastup na turniru Premijer lige u Dubaiju.

Član Omladinca poražen je danas u meču za treće mjesto i bronzanu medalju u kategoriji do 60 kilograma od Grka Kristosa-Stefanosa Ksenosa 2:0.

Grčki karatista bio je krajem januara bronzani i na Premijer ligi u Parizu.

Osvajač je zlatnih medalja na Evropskom prvenstvu u Alborgu i šampionatu svijeta u Čileu, u konkurenciji mlađih seniora.

Dulović je u petak u prvom kolu pobijedio Rusa Stjepana Efimenka 3:0, u drugom je eliminisao Ukrajinca Igora Uhniča 1:0, dok je u trećem slavio protiv Egipćanina Maleka Salama 2:0.

U meču za polufinale izgubio je od Darkana Asadilova iz Kazahstana 4:2.

Kazahstanac je plasmanom u finale povukao karatistu Omladinca u repesaž i omogućio mu nastavak borbe za medalju.

Meč za pobjedničko postolje izborio je pobjedom protiv Slovaka Dominika Imriča 5:0.

Od ostalih crnogorskih karatista u Dubaiju, Marina Raković osvojila je juče sedmo mjesto, dok je Nikola Malović u drugom kolu završio nastup.

Na turnirima Premijer lige pravo nastupa ima 50 najboljih sa rang liste Svjetske karate federacije po kategorijama.

U Dubaiju nastupio je 571 takmičar iz 85 država svijeta.