NaslovnicaCrna GoraHodžić eliminisan u prvom kolu

Hodžić eliminisan u prvom kolu

Madrid, (MINA) – Crnogorski karatista Mario Hodžić u prvom kolu završio je nastup na Svjetskom prvensvu u Madridu.

Bronzani sa prošlogodišnjeg Evropskog prvenstva poražen je na startu takmičenja u kategoriji do 67 kilograma od Marokanca Ajuba Zakarije 6:2.

Marokanski borac nije uspio da se domogne finala čime je Hodžiću zatvorio vrata repesaž.

Za danas, oko 16 sati, zakazan je nastup Nenada Dulovića u kategoriji do 60 kilograma.

Bronzanog sa Evropskog prvenstva za mlađe seniore u Sofiji u prvom kolu očekuje Prem Kumar Selvam iz Malezije.

U četvrtak će na borilište muški kata tim u sastavu Mijat Vojvodić, Vladimir Mijač i Srđan Vuković, dok je za petak predviđeno takmičenje u borbama ekipno.

Crnogorski karate predstavljaće ženska ekipa u sastavu Marina Raković, Dragana Konjević, Ksenija Rajović i Vasilisa Bujić.

U subotu su na programu mečevi za medalju i finala u katama i borbama pojedinačno, dok će u nedjelju biti poznati osvajači medalja u katama i borbama ekipno.

Crnogorska karate reprezentacija jučerašnji prvi takmičarski dan završilaje bez medalje.

U represažu zaustavljena je bronzana sa prošlog šampionata svijeta iz Linca, Marina Raković, Biserka Radulović u katama nastup je završila u četvrtom, Dragana Konjević i kataš Mijat Vojvodić u drugom, a borbaši Almir Cecnjanin (preko 84) i Nikola Malović (do 84) u prvom kolu.