NaslovnicaCrna GoraJovanović u finalu

Jovanović u finalu

Podgorica, (MINA) – Crnogorska karate reprezentativka Milena Jovanović plasirala se u finale Evropskog prvenstva ka kadete, juniore i mlađe seniore u Alborgu.

Juniorka Omladinca za zlatno odličje u kategoriji preko 59 kilograma boriće se protiv Ruskinje Valerije Golubjeve.

Jovanović je na putu do finala eliminisala Turkinju Nur Hiru Kasatur3:2, sudijskim izjašnjavanjem Kosovarku Vljoru Ćerimi (0:0), Čehinju Martinu Sačovu 6:0 i u polufinalu Stefani Krešić iz Bosne i Hercegovine 3:0.

Finalni program počeće u 17 sati.

Bez medalje završio je Bojan Bošković u kategoriji do 68 kilograma.

On je na startu eliminisao Moldavca Andreja Zguruanua 8:0, dok je u drugom poražen od Francuza Janisa Lamoa 1:0.

Francuski borac nije uspio da se domogne finala, čime je Boškoviću zatvorio vrata repesaža.

Pobjedu je upisao i Andrija Fatić u kategoriji do 76 kilograma.

On je na startu takmičenja bio slobodan, u drugom je savdao Njemca Lukasa Grosa 5:0, dok je trećem izgubio od Francuza Rejbaka Abdeselema 3:0.

Plasmanom u finale povukao je člana Omladinca u repesaž, gdje ga je savladao Makedonac Mevlud Memedi 1:0.

U drugom kolu zaustavljena je i Jovana Strujić (do 53), dok su na startu eliminisani Janko Dževerdanović (do 61), Nemanja Jovović (+76) i Saša Bojović (do 69).

Strujić, članica pljevaljskog Risa, u prvom kolu bila je slobodna, u drugom je ubjedljivo slavila protiv Ruskinje Aleine Pervomajskaje 5:0, dok je u trećem izgubila od Italijanke Anđelike Lukrecije Malgore 2:0.