NaslovnicaCrna GoraOlimpijakos pobijedio u Podgorici

Olimpijakos pobijedio u Podgorici

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Podgorici od Olimpijakosa 89:76, u utakmici 25. kola Evrolige.

Olimpijakos, koji je dobio i prvi međusobni duel u Atini 92:70, prekinuo je seriju od pet poraza i 13. pobjedom ostao u trci za plej-of.

Regionalni šampion upisao je peti uzastopni poraz Budućnosti, ukupno 19. u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Olimpijakos je tokom cijelog meča bio bolji rival i imao ubjedljivo vođstvo, koje je više puta iznosila i preko 20 poena.

Domaćin, koji je nastupio bez povrijeđenog Goge Bitadzea, nije bio na svom nivou, samo dva puta imao je minimalnu prednost (16:15 i 18:17), tri minuta prije kraja prve četvrtine.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Georgios Printezis sa 19, Nikola Milutionov ubacio je 15, dok je Aksel Tupan meč završio sa 13 poena.

U podgoričkom timu bolji od ostalih bili Filip Barović i Edvin Džekson sa po 13 koševa.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 15. marta, biti gost Baskonije.