NaslovnicaCrna GoraPobjeda OFK Titograda u Petrovcu

Pobjeda OFK Titograda u Petrovcu

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri OFK Titograda pobijedili su večeras u gostima ekipu Petrovca 3:0, u posljednjem meču šestog kola Telekom Prve crnogorske lige.

Podgorički tim zabilježio je drugu pobjedu, do koje je došao golovima Luke Merdovića u 30, Ajanaha Činedua u 34. i Jovana Nikolića u 69. minutu.

Budućnost je pod Goricom, nakon prokreta u drugom poluvremenu, savladala Grbalj 3:2 i upisala petu pobjedu ove sezone.

Domaćin je poveo golom Miloša Mijića u 3. minutu.

Izjednačio je Boban Đorđević u 20, a isti igrač doveo je u vođstvo ekipu iz Radanovića u drugom minutu sudijske nadoknade.

Mijić je u 61. poravnao iz jedanaesterca, a nova tri boda lideru šampionata donio je Dušan Stoiljković u 77. minutu.

Sutjeska je u podgoričkom naselju Zlatica igrala sa Komom 1:1.

Zvanični šampion poveo je pogotkom Marka Ćetkovića u 67. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Nikola Đurković u 85. minutu.

Pobjednika nije bilo ni u duelu fudbalera Podgorice i Iskre, koji su u Donjoj Gorici igrali 0:0.

Pobjedu je upisala i Zeta, koja je u Golubovcima savladala Rudar 2:1.

Ekipu iz Golubovaca do drugog trijumfa vodili su Ivan Vukčević u 27. i Goran Milojko u 53. minutu.

Jedini pogodak za Rudar postigao je Velizar Janketić u 22. minutu.

Budućnost je, nakon šestog kola, vodeća na tabeli sa 16 bodova i ima pet više od Sutjeske i Iskre.

Na četvrtom mjestu je Zeta sa devet, OFK Titograd je osvojio osam, a bod manje Podgorica.

U šampionatu slijedi dvonedjeljna pauza, a sedmo kolo biće odigrano 14. septembra. Sastaće se: Grbalj – Zeta, OFK Titograd – Budućnost, Sutjeska – Petrovac, Iskra – Kom i Rudar – Podgorica.