NaslovnicaCrna GoraPobjede Sutjeske i Budućnosti

Pobjede Sutjeske i Budućnosti

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Sutjeske i Budućnosti ostvarili su pobjede u 29. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Vodeća Sutjeska savladala je u Nikšiću cetinjski Lovćen 4:0 i upisala 17. pobjedu ove sezone.

Do pobjede došla je golovima Boža Markovića u 6. i 51, Strefana Cicmila u 71. i Bojana Božovića u 87. minutu.

Drugoplasirana Budućnost kao gost slavila je u Kotoru protiv Mornara 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Aleksandar Vujačić u 41. minutu.

Pobjedu pred svojim navijačima upisala je Zeta protiv Rudara 2:1, golovima Nikole Krstovića u 40. i 75. minutu.

Jedini pogodak za Rudar, vodeći na utakmici, postigao je Elom Kođo Niaveđi u osmom minutu.

Grbalj je u Radanovićima, golovima Vladana Kordića u 38. i 76. minutu, savladala Petrovac 2:0 i ostvario devetu pobjedu.

U gostima slavila je Iskra, koja je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladala OFK Titograd 2:1.

Ekipa iz Danilovgrada do pobjede, devete u dosadašnjem dijelu šampionata, došla je golovima Balše Boričića u 24. i Darka Nikača u 52. minutu.

Jedini pogodak za OFK Titograd postigao je Marko Pavićević u 45. minutu.

Sutjeska je je, nakon 29. kola, vodeća na tabeli sa 59 bodova i ima pet više od drugopalsirane Budućnosti.

Zeta je osvojila 48, četvrti je OFK Titograd osvojili sa 45, dok je peti Grbalj sa 40 bodova.