NaslovnicaCrna GoraPoraz Budućnost Volija u Moskvi

Poraz Budućnost Volija u Moskvi

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Moskvi od CSKA 99:69 (28:20, 24:27, 20:14 i 27:8), u utakmici 21. kola Evrolige.

Regionalni šampion prekinuo je seriju od tri uzastopna trijumfa i upisao 15. poraz ove sezone.

Moskovski tim revanširao se rivalu za poraz u Podgorici (93:92) i zabilježio 16. pobjedu.

Pobjednika duela odlučila je serija domaćina od 16:3 za vođstvo od 71:55 u 28. minutu.

Budućnost je u većem dijelu meča bila ravnopravan rival, sredinom prve četvrtine posljednji pu bila je u vođstvu (8:7), a u 22. minutu zaostatak je svela na tri poena (55:52).

Domaćin je u posljendjem dijelu meča razliku uvećao na konačnih 30 poena.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Nando De Kolo sa 26 i Denijel Heket sa 17 poena.

U ekipi Budućnosti jedini sa dvocifrenim učinkom bili su Noris Kol sa 11 i Džejms Bel sa deset koševa.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 7, februara, ugostiti Himki.