NaslovnicaCrna GoraPoraz Budućnosti, pobjeda Sutjeske

Poraz Budućnosti, pobjeda Sutjeske

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti doživjeli su poraz, dok je Sutjeska ostvarila pobjedu u sedmom kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je u podgoričkom naselju Stari aerodrom izgubila od gradskog rivala, ekipe OFK Titograda 2:1 i upisala prvi poraz ove sezone.

Domaćin je poveo autogolom Dušana Stoiljkovića u 45. minutu.

Pitanje pobjednika riješio je Ivan Novović iz jedanaesterca u 87. minutu.

Konačan rezultat postavio je Aleksandar Vujačić u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Sutjeska, koja brani trofej, savladala je u Nikšiću ekipu Petrovca 3:0 i upisali četvrti trijumf.

Slavila je golovima Damira Kojaševića u 69. i Stefana Nikolića u 83. i drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Pobjede su upisali i fudbaleri Koma i Rudara.

Koma je u Podgorici savladao ekipu Iskre 2:0, golovima Arihira Sentokua u 69. i Save Gardaševića u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Rudar je u Pljevljima slavio protiv Podgorice 2:1 i drugim trijumfom posljednje mjesto na tabeli ustupio ekipi Petrovca.

Pljevaljski tim do pobjede vodili su Velizar Janketić u 14. iz jedanaesterca i Tijago Rodrigeš u 24. minutu.

Jedini pogodak za Podgoricu postigao je Jovan Vujović u iz jedanaesterca u sudijskoj nadoknadi.

Bez pobjednika i golova završen je duel Grblja i Zete u Radanovićima.

Budućnost je, nakon sedmog kola, vodeća na tabeli sa 16 bodova i ima dva više od drugoplasirane Sutjeske.

Iskra i OFK Titograd imaju po 11, dok je bod manje osvojila Zeta.