NaslovnicaCrna GoraPoraz Budućnosti u Brestu

Poraz Budućnosti u Brestu

Podgorica, (MINA) – Rukometašice Budućnosti poražene su danas u Brestu od istoimenog francuskog tima 32:28 (14:15), u utakmici petog kola C grupe Lige šampiona.

To je drugi poraz podgoričkog tima, koji je izgubio i prvi međusobni duel pred svojim navijačima 35:32.

Domaćin je upisao peti trijumf i zadržao maksimalan učinak u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Budućnost je dobila prvo poluvrijeme (15:14), dok je u nastavku bila ravnopravan rival do 47. minuta, kada je posljednji put uspjela da izjednači.

Ostatak meča pripao je domaćinu, koji došao do ubjedljivog vođstva koje je zadržao do kraja.

Najefikasnije u pobjedničkom timu bile su Ana Gros i Jevgenija Minevskaja sa po šest golova.

U ekipi Budućnosti najbolja je bila Jovanka Radičević sa deset, Milena Raičević je postigla šest, a gol manje Barbara Lazović.

Budućnost će u posljednjem kolu, 16. novembra, ugostiti Bitighajm.