NaslovnicaCrna GoraRadović u osmini finala, Gurešić i Ćirković eliminisane

Radović u osmini finala, Gurešić i Ćirković eliminisane

Laško, (MINA) – Crnogorski stonoteniser Filip Radović plasirao se u osminu finala, dok su Slobodanka Gurešić i Milijana Ćirković debitantski nastup na Masters turnira koeficijenta 40 u Laškom završile u grupi.

Radović je sa dva trijumfa, protiv Južnoafrikanca Tea Kodžila 3:0 (11:7, 11:3 i 15:13) i Azvara Mohameda Bakara iz Malezije 3:0 (11:6, 11:9 i 1:8), kao prvoplasirani u D grupi izborio plasman među 16 najboljih.

Njegov rival u osmini finala, sjutra u devet sati i 30 minuta, biće bivši paraolimpijski šampion, Čeh Ivan Karabec.

U klasi S 10, u kojoj nastupa Radović, prijavljeno je 25 takmičara.

Manje uspjeha imale su Slobodanka Gurešić u kategoriji S4 (osobe korisnici kolica) i Milijana Ćirković u kategoriji S6 (stojeći stav), koje nijesu uspjele da prođu grupu.

Gurešić je na startu takmičenja u E grupi poražena od Zorice Popadić iz Srbije 3:0 (11:7, 11:9 i 11:8), u drugom kolu izgubila je od Jekaterine Popove iz Rusije 3:0 (11:7, 11:5 i 11:7), a u trećem od Britanke Suzan Džiroj 3:0 (11:4, 11:7 i 11:4).

Bez pobjede nastup je završila i Ćirković u D grupi.

U prvom kolu izgubila je od Ruskinje Maliak Alijeve 3:0 (11:2, 11:4 i 11:3), a u drugom od Poljakinje Katarine Marzal 3:0 (11:8, 11:2 i 11:8).

Laško je najmasovniji turnir ove godine u svijetu i okupio je 448 stonotenisera iz 46 država svijeta.