NaslovnicaCrna GoraRadoviću zlatna medalja

Radoviću zlatna medalja

Podgorica, (MINA) – Crnogorski stonoteniser Filip Radović osvojio je zlatnu medalju na Masters turniru koeficijenta 20 u italijanskom Linjanu.

On je u finalnom meču kategorije S 10 pobijedio devetog igrača svijeta, Francuza Matea Bohasa.

Francuski stonoteniser prethodno je u polufinalu eliminisao prvog nosioca, petog sa svjetske liste, Britanca Kima Dejbela.

Radović je juče kao prvoplasirani, sa sva tri maksimalna trijumfa, završio takmičenje u B grupi. Savladao je Argentinaca Andreasa Darija Neiru 3:0, Italijana Lorenca Kardua 3:0 i Rusa Maksima Čiznova.

U četvrtfinalu bio je bolji od Francuza Beoa Graseta 3:0, dok je u polufinalu eliminisao Igora Mištala iz Poljske.

Radović je kazao da je izuzetno zadovoljan nastupom na prvom Mastersu u sezoni.

“To je prvi, ali važan korak na mom veoma zahjevnom putu ka Paraolimpijskim igrama u Tokiju 2020. godine”, kazao je Radović.

Drugi crnogorski predstavnik, Luka Bakić juče je sa jednom pobjedom i dva poraza završio nastup u grupi, na prvom paraolimpijskom turniru u klasi S 10.

Radović će nastup na turniru nastaviti u ekipnom dijelu turnira, sa Argentincem Andreasom Neirom i Grkom Aleksandros Diakoumakosom.