NaslovnicaCrna GoraRadu trofej, Lovćen sa najviše šampiona

Radu trofej, Lovćen sa najviše šampiona

Podgorica, (MINA) – Podgorički klub Rad osvojio je prvo mjesto u generalnom plasmanu, dok je Lovćen imao najviše zlatnih medalja na prvenstvu Crne Gore u kik boksu za kadete, juniore i seniore u Podgorici.

Rad je trofej osvojio sa 34 boda, a nastup je završio sa šest zlatnih, sedam srebrnih i dvije bronzane medalje.

Drugoplasirani Lovćen imao je sedam zlatnih i dva srebrna odličja, odnosno 25 bodova.

Rožajski Univerzum bio je treći sa 17 bodova, odnosno dvije zlatne, tri srebrne i pet bronzanih medalja.

Kao četvrtoplasirani završio je Rebel (15 bodova – 3 zlata, 1 srebro, 4 bronze), peti je bio Strugar tim (13 bodova – 1 zlato, 4 srebra, 2 bronze), a šesti Ariston (10 bodova – 2 zlata, 2 srebra, 0 bronzi).

Prvaka Crne Gore imaju i Bar (9 bodova – 2 zlata, 1 srebro, 1 bronza) i podgorički klub 081 (8 bodova – 1 zlato, 2 srebra, 1 bronza).

Turnir je obilježio član Lovćena Ilija Perović sa dvije zlatne medalje.

On je u kadetskoj konkurenciji bio zlatni u disciplini kik lajt (do 52 kilograma), dok je kao junior slavio u disciplini lou kik (do 51 kilograma).

Nastupilo je oko 80 takmičara iz 11 klubova, u muškoj i ženskoj konkurenciji, u disciplinama lou kik i kik lajt.