NaslovnicaCrna GoraRaković i Malović bez medalje

Raković i Malović bez medalje

Podgorica, (MINA) – Crnogorski karatisti bez medalje završili su nastup na turniru Premijer lige u Šangaju.

U kategoriji do 68 kilograma Marina Raković poražena je na startu od Grkinje Vasiliki Panesidu 4:2.

Šampionka Evrope iz 2010. godine nije uspjela da se domogne finala, zaustavljena je u polufinalnoj borbi, čime je članici Omladinca zatvorila vrata repesaža.

U kategoriji do 84 kilograma Nikola Malović u prvom kolu pobijedio je, sudijskim izjašnjavanjem, Igora Čikmareva iz Kazahstana (0:0), dok je u drugom poražen od Iranca Mahdija Kodabakšija 4:3.

Iranac je u meču za polufinale izgubio od Hrvata Ivana Kvesića, čime je Malovića spriječio da nastavi borbu za bronzanu medalju.

Jučerašnji nastup Mario Hodžić završio je u četvrtom kolu, dok je Nenad Dulović zaustavljen u repesažu.

Premijer liga u Šangaju okupila je 543 takmičara. Na turnirima Premijer lige pravo nastupa imaju po 50 najboljih sa rang liste Svjetske karate federacije.