NaslovnicaCrna GoraTrento slavio u Podgorici

Trento slavio u Podgorici

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Podgorici od italijanskog Trenta 77:68, u utakmici drugog kola D grupe Eurokupa.

To je drugi poraz podgoričkog tima, nakon što je na startu Eurokupa izgubio i u Malagi od Unikahe 83:70.

Trento je u Podgorici u većem dijelu meča bio u vođstvu, u šestom minutu razlika je iznosila osam (16:8), a u finišu druge četvrtine 11 poena (43:32).

Italijanski tim u finišu meča poveo je 69:61 i zahvaljujući greškama rivala mirno priveo meč kraju.

Budućnost je u 29. minutu prvi put povela (57:56), a uoči posljednje četvrrtine imala je tri poena prednosti.

Loš početak posljednje četvrtine i svega dva postignuta poena u prvih sedam minuta, omogućili su rivalu da napravi preokret i dođe do pobjede.

Budućnost je minut prije kraja zaprijetila i serijom od 7:0 zaostatak svela na poen, ali nije imala dovoljno koncentracije za preokret.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džejms Blekmon sa 19, dok su po 15 poena postigli Rašar Keli i Džordž King.

U ekipi Budućnosti bolji od ostalih bio je Džastin Kobs sa 19 poena.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 16. oktobra, ugostiti poljsku Gdinju.