NaslovnicaCrna GoraUbjedljiva pobjeda Budućnosti u Ludvisburgu

Ubjedljiva pobjeda Budućnosti u Ludvisburgu

Podgorica, (MINA) – Rukometašice Budućnosti pobijedile su večeras u Ludvisburgu njemački Bitighajm 30:23 (14:12), u utakmici drugog kola C grupe Lige šampiona.

Podgorički tim upisao je prvi trijumf, nakon što je na startu nove sezone Lige šampiona pred svojim navijačima izgubio od Bresta 35:32.

Budućnost je odlučujuću prednost stekla početkom drugog poluvremena, serijom od četiri uzastopna pogotka za vođstvo od 18:12 u 34. minutu.

Prednost je tri minuta kasnije iznosila i sedam pogodaka (20:13).

Domaćin je bolje počeo meč, poveo na startu 2:0 i još tri puta imao prednost od dva gola.

Budućnost je u 16. minutu prvi put izjednačila (7:7), a pet minuta kasnije i da dođe do prednosti (10:9), koje je do poluvremena uvećala na dva gola (14:12).

Majefikasnije u podgoričkom timu bile su Đurđina Jauković i Majda Mehmedović sa po sedam, dok su po četiri gola postigle Jovanka Radičević, Barbara Lazović i Tatjana Brnović.

U ekipi Bitighajma, koja je i poslije drugog kola bez bodova, po pet pogodaka postigle su Laura Van Der Hejden, Kim Naidžinivicius i Anđela Maleštajn.

U drugom meču ovog kola Brest je pred svojim navijačima savladao rumunsku Vlčeu 37:24.

Budućnost će u narednom kolu, 19. oktobra, ugostiti Vlčeu.