• nedjelja, 28 jun 2026

Crna Gora preuzela predsjedavanje Fondom za Zapadni Balkan

Crna Gora preuzela predsjedavanje Fondom za Zapadni Balkan

Podgorica, (MINA) – Crna Gora je, na sastanku Komiteta visokih zvaničnika, preuzela jednogodišnje predsjedavanje Fondom za Zapadni Balkan, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova (MVP).

 

Kako su naveli iz tog resora, Fond predstavlja mehanizam za jačanje saradnje u regionu koji okuplja šest zemalja Zapadnog Balkana.

 

"Njegov glavni cilj je podrška projektima koji povećavaju međusobnu saradnju, evropsku integraciju i regionalno povezivanje, posebno u oblastima kulture, obrazovanja, nauke i održivog razvoja", kaže se u saopštenju.

 

Iz MVP-a su istakli da će se, tokom predsjedavanja, Crna Gora zalagati za dodatno unapređenje regionalne saradnje, povećanje vidljivosti Fonda, kao i jačanje njegovih institucionalnih kapaciteta i ukupnog razvoja.
(kraj)  nim/mip

Stay Connected