• petak, 26 jun 2026

Roganović: Zlatna medalja nagrada za veliki rad

Roganović:  Zlatna medalja nagrada za veliki rad

Podgorica, (MINA) - Zlatna medalja sa Evropskog prvenstva (EP) velika je nagrada za ogroman trud, rad i odricanje, kazao je crnogorski bokser Matija Roganović. 

On se, nakon četiri pobjede, domogao titule prvaka Evrope u konkurenciji juniora.

Uspješan nastup crnogorskog boksa u Njemačkoj upotpunio je bronzani Nikola Raičević, dok su Strahinja Mrdak i Luka Otašević zaustavljeni u četvrtfinalu.

Crnogorska delegacija, u kojoj su još bili selektor Nikola Ružić i treneri Boško Drašković i Slavko Mrdak, doputovala je danas na podgorički aerodrom, gdje joj je pripremljen svečani doček.

"Dao sam sve od sebe, vjerovao sam u sebe od prvog meča i znao sam da mogu do zlata. Imao sam četiri meča, od kojih je posebno težak bio u polufinalu protiv favorizovanog Ukrajinca Dmitra Kasianenka. To je velika nagrada za sav trud, rad i odricanje. Siguran sam da je to samo jedna u nizu medalja koje ću osvajati u budućnosti", rekao je Roganović.

Predsjednik Bokserskog saveza Aleksandar Klemenko čestitao je Roganoviću i Raičeviću osvojene medalje, kao i dobar nastup ostalim crnogorskim reprezentativcima, navodeći da su njihovi uspjesi rezultat dugogodišnjeg rada, discipline i vjere u sopstvene mogućnosti. 

"Čestitam Matiji na izvanrednom rezultatu, kao i Nikoli, Luki i Strahinji na tome što su na najbolji mogući način predstavili Crnu Goru na EP. Njihov uspjeh je plod predanog rada, ali i jasnog sistema koji gradimo u crnogorskom boksu", kazao je Klemenko.

On je naglasio da će BSCG nastaviti da pruža punu podršku svim talentovanim bokserima, navodeći da su upravo oni budućnost crnogorskog sporta.

"Ulaganje u mlade je naš prioritet i uvjeren sam da nas u narednom periodu očekuje još mnogo medalja sa velikih takmičenja", rekao je Klemenko.

Klemenko je uputio čestitke i stručnom štabu ističući da su ostvareni rezultati plod timskog rada i profesionalnog pristupa.

"Želim da čestitam i kompletnom Stručnom štabu  - selektoru Nikoli Ružiću i trenerima Bošku Draškoviću i Slavku Mrdaku na odlično obavljenom poslu. Njihova posvećenost, disciplina i zajedništvo bili su ključni za uspješan nastup na EP", kazao je Klemenko.

Matijin trener u BK Nikšić Boško Drašković naglasio je da je uspjeh Matije Roganovića rezultat zajedničke vjere, napornog rada i bogatog takmičarskog iskustva koje su sticali tokom cijele godine.

"Svi smo vjerovali u Matiju od samog početka. Vrijedno smo radili, učestvovali na velikom broju takmičenja i svaki meč je bio važan korak ka ovom rezultatu. Ništa nije došlo slučajno, kazao je Drašković.

On je naglasio da zlatna medalja sa EP predstavlja vrhunac izuzetno uspješne sezone.

"To je kruna veoma uspješne godine, kako za Matiju, tako i za cijeli stručni tim. Ponosni smo na njega i uvjeren sam da je ovo tek početak njegovih velikih rezultata", rekao je Drašković.

Selektor Nikola Ružić kazao je da su osvojene medalje još jedan dokaz da crnogorski boks ima svijetlu budućnost i da ti rezultati predstavljaju snažan motiv za mlađe generacije.

"Zlatna medalja sa EP dodatno je potvrdila status  Roganovića kao jednog od najvećih talenata crnogorskog boksa, a doček na aerodromu bio je simbol zahvalnosti i ponosa zbog njegovog izuzetnog sportskog podviga. Nastupi naših boksera u Njemačkoj predstavljaju snažan podstrek cijeloj bokserskoj zajednici u Crnoj Gori i potvrdu da se kontinuiranim radom mogu ostvariti vrhunski rezultati na evropskoj i svjetskoj sceni", rekao je Ružić.

Stay Connected