• nedjelja, 28 jun 2026

Sjutra konferencija povodom Dana žena u diplomatiji

Sjutra konferencija povodom Dana žena u diplomatiji

Podgorica, (MINA) - Ministarstvo vanjskih poslova (MVP) i Mreža žena u diplomatiji organizovaće naredna dva dana konferenciju Centralnoevropske inicijative (CEI) pod nazivom „Uloga ministarstava vanjskih poslova u promovisanju rodne ravnopravnosti u CEI regionu“, čime će obilježiti Međunarodni dan žena u diplomatiji.

 

Iz MVP-a su kazali da će skup, koji se održava u zajedničkoj organizaciji sa Sekretarijatom CEI i Kancelarijom UNDP-a u Podgorici, okupiti brojne diplomatske predstavnike država članica CEI, članove diplomatskog kora u zemlji, kao i zvaničnike međunarodnih organizacija i civilnog sektora.

 

Kako je najavljeno, događaj će sjutra svečano otvoriti potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović, zamjenica generalnog sekretara CEI Ivana Pejović i stalna predstavnica UNDP-a Ekaterina Paniklova.

 

“Tokom panel diskusija, fokus rada biće usmjeren na integrisanje rodne perspektive u vanjsku politiku, jačanje regionalne saradnje, kao i na definisanje zajedničkih odgovora u borbi protiv rodno zasnovanog nasilja i femicida”, navodi se u saopštenju.

(kraj) nim

Stay Connected