U padu helikoptera u Saudijskoj Arabiji poginulo 14 ljudi
- U padu helikoptera u Saudijskoj Arabiji, koji je bio u vlasništvu najveće naftne kompanije na svijetu, poginulo je 14 osoba, saopštilo je Ministarstvo energetike te države.
- Post By Mirjana Perunovic
- 20:35, 28 jun, 2026
Rijad, (MINA) – U padu helikoptera u Saudijskoj Arabiji, koji je bio u vlasništvu najveće naftne kompanije na svijetu, poginulo je 14 osoba, saopštilo je Ministarstvo energetike te države.
U nesreći su poginuli svi koji su bili u letjelici, prenosi AP.
Nesreća se dogodila oko šest sati ujutro u gradu Ras Tanura, a svi poginuli bili su državljani Saudijske Arabije, navodi se u saopštenju.
Pokrenuta je istraga o uzroku pada.
Helikopter je pripadao kompaniji Aramko, koja je u većinskom vlasništvu Saudijske Arabije.
(kraj) mip