NaslovnicaCrna GoraCrnogorski golbalisti u polufinalu

Crnogorski golbalisti u polufinalu

Podgorica, (MINA) – Golbal reprezentacija Crne Gore plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva C divizije u italijanskoj Lakvili.

Crnogorski golbalisti savladali su danas u četvrtfinalnom meču selekciju Holandije 12:2.

Izabranici selektora Nikole Čurovića ranije danas slavili su protiv Rumunije 8:6 i kao prvoplasirani u A grupi, sa maksimalnim učinkom, izborili četvrtfinale.

U dosadašnjem dijelu takmičenja savladali su i Dansku 14:7, Bugarsku 15:5, Italiju 9:5 i Slovačku 11:1.

Rival Crne Gore u polufinalu, sjutra u devet sati i 30 minuta, biće bolji iz duela Rusije i Italije.

Za sjutra zakazani su i finalni i meč za treće mjesto.

Plasman u viši rang izboriće tri najbolje selekcije na šampionatu.

Crnogorski golbalisti treći put nastupaju na šampionatima Evrope. Kao debitanti, septembra 2017. godine u moldavskom Kišinjevu, osvojili su srebrnu medalju i izborili plasman u B diviziju.

Prošle godine na EP B divizije u poljskom Horzovu završili su kao osmoplasirani od deset ekipa i ispali u niži rang takmičenja – C diviziju.