NaslovnicaMina SportFudbalPoraz crnogorskih fudbalera u Beogradu

Poraz crnogorskih fudbalera u Beogradu

Podgorica, (MINA) – Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Beogradu od Srbije 2:1, u utakmici petog kola Lige nacija.

Crnogorska selekcija upisala je drugi poraz i ostala bez šansi da osvoji prvo mjesto u grupi.

Izgubila je i prvi međusobni duel u Podgorici 2:0.

U dosadašnjem dijelu takmičenja u četvrtoj grupi Lige C izabranici selektora Ljubiše Tumbakovića upisali su i remi sa Rumunijom u Ploeštiju 0:0 i dva trijumfa protiv Litvanije, 2:0 u Podgrici i 4:1 u Viljnusu.

Srbija je do treće pobjede došla golovima Adema Ljajića u 30. i Aleksandra Mitrovića u 32. minutu.

Mitrović u 38. minutu nije realizovao prstrogo dosuđeni jedanaesterac.

Jedini pogodak za Crnu Goru postigao je Stefan Mugoša.

Mugoši jer u 59. minutu poništen pogodak zbog navodnog ofsajda.

U drugom meču te grupe, Rumunija će sjutra u Ploeštiju, u 20 sati i 45 minuta, ugostiti Litvaniju.

Do kraja grupne faze takmičenja crnogorsku selekciju očekuje duel sa Rumunijom, 20. novembra u Podgorici.