NaslovnicaMina SportFudbalPoraz crnogorskih fudbalera

Poraz crnogorskih fudbalera

Podgorica, (MINA) – Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Podgorici od Rumunije 1:0, u utakmici posljednjeg, šestog kola Lige nacija.

Crnogorski fudbaleri upisali su treći poraz i takmičenje u četvrtoj grupi Lige C završili kao trećeplasirani.

Zahvaljujući jučerašnjem porazu Kipra od Norveške izabranici selektora Ljubiše Tumbakovića izborili su opstanak u Ligi C.

Rumunija je do pobjede u Podgorici došla golom Georgija Cukudeanua u 44. minutu, nakon greške crnogorskog golmana Danijela Petkovića.

Cukudeanu je šutirao sa više od 25 metara, lopta je nezgodno odskočila i prevarila Petkovića.

Rumunija je u većem dijelu meča bila bolji rival, diktirala tempo i stvarala šanse, ali ih nije realizovala.

Najbolju priliku za crnogorsku selekciju imao je Marko Janković, koji u 73. minutu nije realizovao jedanaesterac, odnosno njegov udarac odbranio je golman Čiprian Tatarušanu.

Cukudeanu je bio u šansi i u drugom minutu, ali je šutirao je pored gola.

Za malo bio je neprecizan i petnaestak minuta kasnije.

Pored gola završio je i udarac Klaudija Kešerua, dok je minut kasnije Aleksandru Ćipćiu pokušao da lobuje Petkovića, ali je crnogorski golman izbacio loptu u korner.

Kešeru je u 60. minutu bio precizniji, ali je njegov udarac sa oko 20 metara Petković izbacio u korner.

Odlično je intervenisao i nakon šuta Ćipćiua i spriječio Rumuniju da poveća prednost.

Crnogorska selekcija prvi pravi napad imala je u 25. minutu, Fatos Bećiraj je sa desne strane probao da asistira Jankoviću, ali je izblokiran.

Janković je u nastavku akcije izveo korner, a Boris Kopitović šutirao glavom pored gola.

Neprecizan je bio i Vladimir Jovović u 37, kao i Mugoša u 54. minutu Mugoša iz slobodnog udarca.

U samom finišu zbog ofsajda poništen je gol Nebojše Kosovića.

U drugom meču te grupe Srbija je u Beogradu pobijedila Litvaniju 4:1 i kao prvoplsirana izborila plasman u viši rang, Ligu B.

U nastavku igraće plej-of, sa još tri pobjednika grupa Lige C, od kojih će najbolja selekcija obezbijediti plasma na Evropsko prvenstvo.

Crnogorska selekcija takmičenje u Ligi nacija završila je sa dvije pobjede, tri poraza i remijem.

Savladali su Livaniju – u Podgorici 2:0 i Viljnusu 4:1, dok su poraženi od Srbije – u Podgorici 2:0 i Beogradu 2:1.

Duel sa Rumunijom u Ploeštiju završen je 0:0.