I sjutra višesatna isključena struje

23
foto: MINA

Podgorica, (MINA) – Djelovi više opština biće sjutra nekoliko sati bez struje zbog radova na mreži, revitalizacije energetskih objekata i ugradnje novih brojila, saopšteno je iz Crnogorskog elektrodistributivnog sistema (CEDIS).

Objekti u kojima budu ugrađivana brojila bez struje će biti od osam do 18 sati.

U Andrijevici će nova brojila dobiti korisnici koji se napajaju sa trafostanice 10/0.4kV Andrijevica 3, a u Plavu naselja Skić i Korita.

U Nikšiću će, zbog radova na mreži, od osam do 18 sati, bez struje biti Zaslap, Nudo, Katunjani, Tospude ,Trešnjevo, Repetitor (Krotinja) i Rokoči, a od osam do 1 Pišteta, Dubrave, Lipova ravan, Jasenovo polje i Praga.

Od devet do 12 sati struje neće imati dio Kočana (korisnici sa trafostanice „Miljanić“), Krupac i Crnodoli.

Bez struje će, od 12 do 14 sati, ostati Kljakovica, a od devet do 16 sati Petrovići.

U Virpazaru, od sedam sati i 30 minuta do 17 sati, bez napajanja električnom energijom biti Virpazar (centar), Boljevići Zabes, Raduš, Braćeni, Dabovići, Komarno, Trnovo, Gađi i Šišovići.

Od sedam sati i 30 minuta do 17 sati bez struje će, u naizmjeničnim prekidima u trajanju oko dva sata, ostati Gluhi Do, Limljani i vodovodne pumpe Malo i Velje oko.

U Budvi će, od sedam do devet sati i 30 minuta, bez struje biti dio naselja Buljarica.

U Herceg Novom, od sedam do 15 sati, struje neće imati Mokrine, Kruševice i Vrbanj, a od osam do 12 sati Žvinje i Njivice.

U Kotoru, od osam do devet sati , bez struje ostaće centar Risna.

U Beranama, od devet sati do 14 sati i 30 minuta, kratkotrajno će bez struje ostati Kaludra i dio sela Donja Rženica.

U Rožajma će, od devet sati do 14 sati i 30 minuta, bez struje biti dio sela Besnik, dok u Plavu u istom terminu struje neće imati dio naselja Limski Most i naselje Rudo Polje.

U Kolašinu, od devet do 16 sati, bez struje biće Drijenak, Trebaljevo, Lipovo, Plana, Bistrica, Migalovica, Zekova Glava, Fak, Šik, Bakovići i Fabrika vode „Suza“,a od deset do 13 sati Međuriječje i Mateševo.

U Bijelom Polju, od devet do 14 sati, struje neće imati Crnca, Radulići, Ivanje, Sipanje, Vrbe, Ličine, Sušica, Korita, Lozna, Crniš, Trubina, Srđevac, Poda, Pašića Polje, Brzava, Femića Krš, Prijelozi, Potoci, Goduša, Jagoce, Bioca, Laholo, Kostići, Zurena, Kaševari i Zagrad.

Od devet do 11 sati bez struje biće Lipnica, a od osam do 18 sati Kisjela Voda, Livadice, Sela, Kukulje, Dubrave, Metanjac, Njegnjevo, Sutivan, Kanje, Dobrakovo, Milovo, Mioče, Dobro Brdo, Šolje, Mojstir, Bistrica, Gubavač, Kneževići, Orahovica, Konatari, Mojstir, Rodijelja, Dubrave, Unevina, Ziljak, Voljavac i Požeginja.

U Pljevljima će, od devet do 18 sati, bez napajanja električnom energijom ostati Hoćevina, Šljivansko, Trnovice, Hodžići i Pliješevina, a od do 13 sati dio ulice Narodne revolucije.

U Šavniku, od devet do 18 sati, bet struje biće Gradac, Mokro, Timar, Slatina, Mljetičak i Dobra Sela.

Zbog revitalizacije energetskih objekata, djelovi četiri grada, bez napajanja električnom energijom ostaće od osam do 18 sati.

U Nikšiću će u ponedjeljak, srijedu i petak, bez struje ostajati Spila, Savino Brdo, Okolišta, Zagora, Osječenica, Rojevci, Grahovac, Prisoje, Zakurljaj, Nudo, Tospudje, Trešnjevo, Rokoči, Podkraj, Gornje Polje i Grahovo, dok u utorak i četvrtak struje neće imati Okolišta, Zagora, Prisoje i Zakurljaj.

U Beranama do petka bez struje biće Šekular, Lukin Vir, Kurikuće, Glavaca i Vuča.

U Bijelom Polju će do subote, bez struje ostati Strojtanica, Kisjela Voda, Potkrajci, Njegnjevo, Sutivan, Dubrave, Kukulje, Livadice, Sela, Oluja, Donja, Unevina Nova, Metanjac, Kanje, Dobrinje, Mioče, Dobro Brdo, Dobrakovo, Rodijelja, Pećarska, Žiljak, Boturići, Mirojevići, Kok, Hasanbegovići, Bistrica, Dolac, Mojstir, Šolje, Jablanovo i Požeginja.

U Šavniku će do petka, povremeno bez struje biti Rudo Polje, Dubrovsko, Gornje Polje i Duži.